У Ковелі поліція обшукала ліцей: підозри щодо відстрочок від мобілізації та коштів

Поділитися в

У Ковелі поліція обшукала ліцей: підозри щодо відстрочок від мобілізації та коштів

Поліція провела обшуки у Ковелі в обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Правоохоронці розслідують можливе привласнення бюджетних коштів та незаконне отримання відстрочок від мобілізації.

Згідно з судовими ухвалами, слідчі перевіряють привласнення коштів, призначених для виплати заробітної плати фіктивно працевлаштованим особам. Йдеться про схему, за якої працівники могли незаконно отримувати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Також поліція розслідує можливе привласнення бюджетних коштів через внесення неправдивих відомостей в облікові документи щодо організації харчування та списання продуктів.

Начальник Волинського обласного ліцею Павло Боснюк підтвердив факт обшуків, однак категорично відкинув усі звинувачення, про що йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс».

«Ніяких поки що підстав для тих стверджень, які пред’являють правоохоронці, ми не виявили. Людей, які влаштовані фіктивно, нема і не було», – зазначив керівник ліцею.

Павло Боснюк припустив, що увага правоохоронців могла виникнути через практику взаємозамін працівників у навчально-оздоровчому комплексі в Ковелі. Він наголосив, що працівники з неповним навантаженням мають повне право працювати в інших місцях.

«Будь-який вчитель, який працює в ліцеї на неповному тижневому навантаженні, має всі підстави при бажанні працювати будь-де. Для навчального закладу важливо, щоб він відпрацьовував ті години, які для нього тарифіковані», – пояснив він.

За інформацією «Аверсу» з посиланням на власні джерела, одним із епізодів перевірки стало працевлаштування вчителя фізичної культури. Цей вчитель нібито вів гурток веслування, маючи навантаження дев’ять годин на тиждень, чого могло бути достатньо для оформлення відстрочки від мобілізації. Джерела телеканалу також стверджують, що під час обшуків у цього працівника нібито знайшли чорнові записи, пов’язані з розмитненням автомобілів, митницею та брокерськими послугами.

Крім того, правоохоронці, за даними «Аверсу», перевіряють можливі порушення при організації харчування та списанні продуктів, зокрема внесення неправдивих відомостей до облікових документів. Керівник ліцею назвав такі припущення «повним абсурдом».

«На сьогоднішній день це повний абсурд. Перевірені всі документи. Ніяких підстав для цього поки що і близько немає», – заявив Павло Боснюк.

Він додав, що наразі жодному працівникові навчального закладу підозру не оголошували. Павло Боснюк також зазначив, що ліцей відчуває гострий кадровий дефіцит: близько 40% вакансій залишаються незаповненими, а десятки посад можуть бути заброньовані.

Журналісти телеканалу «Аверс» вже звернулися до правоохоронних органів для отримання офіційних коментарів. Інформація про результати перевірки та можливі процесуальні рішення правоохоронців очікується згодом.

Нагору