Ковель: 85 років тому радянський режим розстріляв в’язнів тюрми
Поділитися в
Копіювати посилання
23 червня 1941 року стало однією з найтрагічніших дат в історії Ковеля: радянський тоталітарний режим вчинив масовий розстріл в’язнів місцевої тюрми.
Без суду та слідства тоді було жорстоко вбито десятки людей. Переважно це були молоді хлопці та дівчата, представники української інтелігенції та патріотичної молоді, які відстоювали рідну мову, культуру та національну гідність, прагнучи вільного майбутнього для свого народу.
Минуло 85 років від тих подій, але пам’ять про невинно убієнних залишається живою. Щороку ковельчани збираються, щоб віддати шану жертвам політичних репресій та нагадати про злочини тоталітарного режиму, які не мають бути забутими.
Цьогоріч скорботний захід відбувся на міському кладовищі біля меморіального знаку страченим в’язням. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.
До спільної молитви долучилися секретар міської ради Оксана Багнова, представниці Ковельської філії «Союзу українок», працівники міської ради та громадськість. Поминальну панахиду відслужили священники Православної Церкви України Василь Мичко та Михайло Левочко.
Минуле нагадує про ціну людського життя, свободи та національної ідентичності. Зберігаючи пам’ять про жертв тоталітарних режимів, ми віддаємо шану їхній мужності та жертовності, утверджуючи історичну правду та передаючи її наступним поколінням.






