Директору учбового центру на Волині повідомили підозру за схему з мобілізацією та розкраданням 1,8 млн грн
Поділитися в
Копіювати посилання
На Волині директору учбового центру 25 червня 2026 року повідомили про підозру у фіктивному працевлаштуванні вісьмох військовозобов’язаних чоловіків та заволодінні понад 1,8 мільйона гривень бюджетних коштів.
За даними слідства, посадовець організував схему, за якою до навчального закладу було фіктивно працевлаштовано вісім осіб. Ці чоловіки не проводили жодних занять і не були залучені до освітнього процесу.
Основною метою фіктивного працевлаштування було забезпечення військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Окрім того, директор центру вносив до табелів обліку використання робочого часу завідомо неправдиві відомості про нібито відпрацьований «викладачами» час.
На підставі цих недостовірних даних фіктивно працевлаштованим особам безпідставно нараховувалася та виплачувалася заробітна плата. Проте, фактично трудової діяльності вони не здійснювали. Згодом ці кошти осідали в кишенях директора та наближених до нього працівників, діям яких також буде надано правову оцінку.
Унаслідок таких незаконних дій учбовому центру завдано майнової шкоди на суму понад 1,8 мільйона гривень. Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).
Наразі вирішується питання про обрання директору запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади. Досудове розслідування у справі здійснює СУ ГУНП у Волинській області за оперативного супроводу УСБУ у Волинській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
